Dažniausiai užduodami klausimai

• Ar galiu pateikti prašymą užregistruoti vaiką į eilę Duomenų bazėje elektroniniu būdu?  Taip, prašymą galima pateikti elektroniniu būdu https://www.vaikuregistracija.lt/siauliai/bendra_registracija.php.
  • Ar priimant vaiką į lopšelį-darželį būtina deklaracija Šiaulių mieste? Į švietimo įstaigą priimami vaikai, kurių gyvenamoji vieta deklaruota arba pateikta būsto nuomos sutartis Šiaulių mieste. Jeigu į švietimo įstaigą, išskyrus regionines švietimo įstaigas, priimti visi norintys vaikai, kurių gyvenamoji vieta deklaruota Šiaulių mieste, tačiau yra laisvų vietų, į jas gali būti priimami vaikai, registruoti kitose savivaldybėse, jeigu su ta savivaldybe yra sudaryta sutartis dėl išlaidų už vaiko išlaikymą švietimo įstaigoje apmokėjimo.
  • Kada būsiu informuotas, kad mano vaikas pateko į pasirinktą lopšelį-darželį? Grupės formuojamos nuo einamųjų metų kovo 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Į laisvas vietas vaikai priimami visus metus.
  • Kas turi pirmumo teisę priimant vaiką į lopšelį-darželį? Pirmumo teisę turi:
    • vaikai, kurių šeimai taikoma atvejo vadyba, ir (ar) Švietimo skyriaus teikimu;
    • vaikai, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka skirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas;
    • vaikai, kurie lankė specialiosios paskirties švietimo įstaigą;
    • vaikas, kurio brolis (įbrolis) ar sesuo (įseserė) einamaisiais metais lanko ir lankys tą pačią įstaigą;
    • vaikai, kuriuos augina vienas iš tėvų (jei vienas yra miręs, jei vaikui nenustatyta ir nepripažinta tėvystė, jei vienas iš tėvų yra dingęs be žinios);vaikai, jei vienas iš tėvų (globėjų) atlieka privalomąją ar profesinę karo tarnybą.
  • Iki kada reikia pasitvirtinti pageidavimą lankyti švietimo įstaigą? Iki einamųjų metų vasario 1 d., kai nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d. nori ją pradėti lankyti.
  •  Ar yra galimybė lopšelyje-darželyje nemiegoti pietų miego? Lopšelyje-darželyje sudaromos sąlygos ramiam vaiko poilsiui grupėse pietų poilsio metu,  suderinus su įstaigos vadovais.

Kaip elgtis su vaiko norais

Kaip lavinti smulkiąją motoriką ikimokykliniame amžiuje

Informacija atnaujinta — 2024/02/12 | << ATGAL