Edukacija „Šiaulių geležinkelio muziejaus istorija“

2023 m. sausio 20 d. priešmokyklinių grupių „Smalsučiai“ ir „Svirpliukai“ ugdytiniai, mokytojos V. Tvaskūnienė, V. Onaitienė, dalyvavo edukacijoje Šiaulių geležinkelio muziejuje „Šiaulių geležinkelio muziejaus istorija“. Sužinojome, kad Šiaulių geležinkelių muziejus įkurtas 1971 m. rugsėjo 4 d. minint Šiaulių geležinkelio stoties 100-ąsias metines. Edukacijos metu turėjome galimybę prisiliesti prie Lietuvos traukinių istorijos, susipažinti su geležinkelių istorija nuo 1871 metų iki šių dienų. Stebėjome unikalią senovinių garvežių lauko ekspoziciją, išbandėme Lietuvos geležinkelio stoties bilietų kasą, įsigijome bilietus ir juos pasižymėjome. Išvydome ir kitus eksponatus, kurių muziejuje sukaupta apie 6000 (geležinkeliečių aprangą, dirbusių žmonių nuotraukas, bėgius, keliautojų lagaminus, daiktų saugojimo spinteles, geležinkelio stoties suoliukus ir kt.). Daugiausia vaikų emocijų sulaukė geležinkelio maketas su veikiančiais žaisliniais garvežiais, filmuko „Traukinukas Tomas“ stebėjimas. Smagu buvo išbandyti atvykstančius ir išvykstančius traukinius pasitinkantį varpą.