Meniu

„Eksperimentai su kiaušiniais“

„Gudručiai“ grupės vaikai atliko 4 eksperimentus, bandymus su kiaušiniais:

 

1 eksperimentas:  “Virtas-nevirtas kiaušinis”.

Reikėjo turėti virtą ir nevirtą kiaušinius. Apžiūrėjome, palyginome ir pamatavome, kad jie yra vienodo dydžio. Reikėjo išsiaiškinti, kuris virtas, o kuris – ne. Pasirodo, kad nevirtas sukasi vos vos, o virtas – smarkiau. Išbandėme. Tikrai taip ir buvo. Nevirtas kiaušinis beveik nesisuko, o virtą buvo lengva sukti.

 

2 eksperimentas: “ Kiaušinis ant vandens”

Pasiruošėme 2 stiklines su vandeniu, druskos, du nevirtus kiaušinius. Į vieną stiklinę įpylėme apie 7 šaukštus druskos ir maišydami stebėjome, kol druska ištirps. Į abi stiklines įdėjome po kiaušinį. Pamatėme, kad stiklinėje su vandeniu esantis kiaušinis nuskęsta, o stiklinėje, kur ištirpusi druska, jis plūduriuoja skysčio paviršiuje. Beliko išsiaiškinti, kodėl taip yra. Pasirodo, kad, ištirpus druskai, vanduo patankėjo ir kiaušinis nuskęsti nebegalėjo.

 

3 eksperimentas: “Dingęs lukštas”.

Pasiruošėme tris stiklines, ąsotėlį vandens, acto, du virtus ir nevirtą kiaušinius. Į vieną stiklinę pripylėme vandens, o į likusias – acto. Į stiklines su actu įmerkėme virtą ir nevirtą kiaušinius, o į stiklinę su vandeniu – virtą kiaušinį. Viską palikome per naktį. Ryte apžiūrėjome, kas atsitiko. Kiaušiniui, kuris mirko vandenyje, nieko neatsitiko. O kiaušiniams, kurie mirko acte, “dingo” lukštas. O dar nevirtas kiaušinis tapo panašus į kamuoliuką! Beliko išsiaiškinti, kodėl taip atsitiko. Pasirodo, kad acto rūgštis ištirpino kiaušinių lukštą, o vanduo kiaušinio nepakeitė.

 

4 eksperimentas: “Kaip susprogdinti kiaušinį”.

Pasiruošėme stiklinį butelį su platesniu kakleliu, popieriaus skiautę, degiklį ir kietai virtą nuluptą kiaušinį. Vaikai pabandė į butelį įkišti kiaušinį, bet jiems nepavyko. Po to stebėjo, kaip mokytoją vieną popierinės skiautės galą uždegė su degikliu ir, įsidegus liepsnai, įmetė į stiklinį butelį. Ant butelio padėjo virtą nuluptą kiaušinį. Vaikai pamatė, kad kiaušinis greitai sprogo ir didžioji jo dalis dingo butelyje. Beliko išsiaiškinti, kodėl taip atsitiko. Pasirodo, kad degantis popierius butelyje sunaudojo deguonį, o uždėtas kiaušinis jam neleido patekti į vidų. Dėl susidariusio slėgių skirtumo butelyje  ir išorėje, kiaušinis įkrito į vidų.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems