Meniu

„Europos sveikos mitybos dienos minėjimas“

2022 m. lapkričio 8 d. lopšelyje-darželyje ,,Voveraitė“ minėjome Europos sveikos mitybos dieną, nes sveika mityba – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių. Vaikams buvo suteiktos žinios apie tai, kad įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu yra tinkamos ir sveikos mitybos pagrindas.

Grupėse visi kartu tyrinėdami sveikos mitybos piramidę, atkreipė dėmesį, kad kiekvieną dieną rekomenduojama valgyti šiuos maisto produktus: daržoves, vaisius, uogas, grūdinius produktus (duonos gaminius, kruopų produktus), pieno produktus, augalinius aliejus, mėsą ir jos produktus.

Vaikams svarbu buvo sužinoti, kad raktas į sveiką mitybą slypi daržovių ir vaisių įvairovėje, kuri yra tokia pat svarbi kaip ir jų kiekis, nes skirtingos rūšies vaisiai arba daržovės teikia skirtingas maistines medžiagas, todėl rekomenduojama kiekvieną kartą valgyti vis kitokių vaisių ir daržovių.

Ši diena tęsėsi smagiu ir darbingu sveiko maisto rytmečiu. Visose grupėse vyko veiklos, kurių metu kiekvienos grupės ugdytiniai pasigamino sveiko maisto patiekalą. Vieni  salotas iš vaisių ar daržovių, kiti spaudė sultis. Visų nuotaika buvo puiki. O pačių pagamintas maistas pats skaniausias.

“Pabiručiai” grupės vaikai gamino vaisių desertą iš apelsinų, kriaušių, obuolių ir braškių tyrės.

“Nykštukai” grupės vaikai pagamino gėlytę iš vaisių: apelsinų, obuolių, slyvų, vynuogių. Papuošė spanguolėmis.

“Smalsučiai” grupės vaikai spaudė sultis iš apelsinų ir greipfrutų.

“Skruzdėliukai” grupės vaikai padarė obuolinius ežiukus su džiovinto gvazdikėlio akytėmis.

“Svirpliukai” grupės vaikai pasigamino uogienės ledukus užšaldydami trintas braškes ir vandenį šaldiklyje. Po to ragavo uogienės ledukų arbatą.

“Kodėlčiukai“ grupės vaikai gamino salotas, kurioms panaudojo įvairius vaisius ir uogas: bananus, mandarinus, apelsiną, persimonus, mangus, melioną, obuolius, kriaušes, kivius, vynuoges, šilauoges, mėlynes, juodosius serbentus ir avietes.

“Gudručiai” grupės vaikai žaidė žaidimus: „Sveikas maistas“ ir „Maitinkis sveikai ir atsakingai“. Jiems teko sugrupuoti korteles pagal pasiūlymą į sveikatai palankius produktus ir nesveiką maistą bei išskirti sveikatai naudingus ir žalingus arba beverčius maisto produktus. Patys iš kortelių sudėjo dienos valgiaraštį. Gamino salotas iš bananų, kivio, obuolių ir braškių deserto.

“Pelėdžiukai” grupės vaikai pasirūpino vaisių švara ir pasigamino sveikuolišką  desertą iš kriaušių ir obuolių. Viską užpylė jogurtu bei papuošė šilauogėmis.

„Voveriukai“ grupės vaikai pasigamino gėlytės iš obuolių.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems