,,Gudručių“ žalioji palangė

Pavasarį, atšilus orams, „Gudručių“ grupės vaikai užsiėmė daržininkyste: sodino svogūnus, sėjo žirnius, pupas, pomidorus, apelsinus.

Pirmas darbas buvo pasodinti pupeles. Vaikai apžiūrėjo, kaip atrodo pupelės ir jas suskaičiavo, aptarė, kam jos reikalingos, naudojamos. Kelias pupeles užmerkė į vandenį. Kitą rytą palygino ir pamatė, kad vandeny mirkusios pupelės yra didesnės.

Į vazonėlius sodino nemirkytą pupelę ir vandenyje jau išmirkusią pupelę. Ugdytiniai stebėjo, kuri greičiau išdygs. Po kelių dienų pamatė, kad greičiau sudygo vandenyje mirkyta pupelė.

Kitą dieną ugdytiniai apžiūrėjo, kokių rūšių yra svogūno sodinukų ir juos visus pasodino į žemę. Pastebėjo, kad greičiausiai laiškus išleido didelis, pernykštis svogūnas, o iš sėklinių svogūnėlių, laiškai prasikalė daug vėliau ir visi kartu. Kelias svogūnų galvutes pamerkėme į indelius su vandeniu, tai leido vaikams stebėti, kaip svogūnai leidžia šaknis, laiškus ir matuoti jų ilgį.

   Vaikai žino, kad augalai išdygsta iš sėklų, todėl nutarė  pasėti pomidorų, žirnių ir apelsinų sėklų. Ugdytiniai apžiūrėjo perpjauto agurko ir pomidoro sėklas. Palygino jas pagal dydį ir suprato, kad mažiausios sėklos – pomidorų.

Jaunieji daržininkai džiaugėsi, kai dauguma sėklų išleido daigelius. Kiekvieną savaitę juos stebėjo, matavo ir lygino. O kai lauke sušilo, išnešė ir pasodino į savo daržo lysvę.

Lauksime gero derliaus!

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems