Meniu

STEAM veikla – „Jo didenybės Sliekas!“

Rugsėjo mėnesį tvarkant daržus nuo rudens gėrybių, purenant žemę, ruošiant ją žiemos poilsiui sutikome jo didenybę SLIEKĄ!
,,Pelėdžiukai“ tyrinėjo sliekus su padidinimo stikliukais, paleido juos savo daržo žemėse. Iš pradžių vaikai klykė, bijojo, bet betyrinėdami išsiaiškino, įsitikino, kad sliekai neturi dantų, kojelių, pirštelių, nagelių, nekenkia žmogui, yra labai naudingi dirvožemiui, kuriame mes auginame daržoves, kitus augalus.
Matuojant jų ilgį supratome, kad sliekas judėdamas ir išsitempia, pailgėja, ir susitraukia, sutrumpėja. Taip jis ir braunasi, juda gilyn į žemę.
Įdomiausia vaikams tai, kad sliekas valgo žemę, kad jo namelis yra žemė. Jie pastebėjo, kad sliekas gali susisukti į mažytį kamuoliuką, anot Gerdos A., panašų į gėlytę, rožytę, širdelę. Pasak Žemynos, sliekas panašus į kirminą, bet tai ne kirminas. Stebėjome, kokio dydžio skylutė lieka žemėje po slieko kelionės ja. Godutė aiškino, kad aktyviai judėdamas žemėje sliekas ją purena, o purioje žemėje smagu augti įvairioms daržovėms, braškėms, vynuogėms.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems