Meniu

Pilna kraitelė margučių

          Kartu su pavasariu kasmet sulaukiame ir šv. Velykų – didžiausios pavasario šventės. Šventės, kuri simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią.

         Ši džiugi pavasario šventė balandžio 3 – 7 dienomis sukvietė visų grupių vaikučius į projektą “Pilna kraitelė margučių”. Vaikai galėjo pasidžiaugti Velykų laukimu, prisiminė papročius.

          Bene populiariausias paprotys, be kurio neįsivaizduojame Velykų šventimo – margučiai. Kiaušinis simbolizuoja naują gyvybę, vaisingumą. Jų marginimas atspindi margintojo lūkesčius. Nuo senų laikų iki pat šių dienų juos margina suaugę ir vaikai, kaimo žmonės ir miestiečiai. 

          Todėl daug dėmesio skyrėme ir vaikus susipažindinome su kiaušinių dažymo spalvomis ir raštais bei jų reikšme. Žiūrėdami mokomuosius filmukus vaikai pamatė ir išbandė, kaip kiaušiniai marginami su vašku, naudojant skutimosi putas, su spalvota servetėle, su gumele ir kiaušinių dažais, su flomasteriais ir maišeliu, naudojant popierinį rankšluostį ir t.t. “Peledžiukai” grupės vaikai apžiūrėjo, kaip kiaušiniai marginami Ukrainoje. Patys kiaušinius margino natūraliomis priemonėmis: ciberžole, mėlynuoju kopūstu, žaliojo ir mėlynojo svogūno lukštais. “Kodėlčiukai” grupės vaikai kiaušinius dažė su burokėliu.                 

          “Peledžiukai” grupės vaikai dalyvavo veikloje ,,Pramuši ledą, – randi sidabrą, pramuši sidabrą, – randi auksą“. Jos metu stebėjo, kas yra žalio ir virto kiaušinio viduje.

           Senovėje su margučiais buvo siejami ir būrimai bei žaidimai, pagal kuriuos galima nuspėti savo ateitį tais metais. Vaikai prisiminė kiaušinių mušimo ar ridenimo tradicijas. Sakoma, kad tas, kurio margutis liks nesudaužytas tais metais bus tvirtas, jo nepuls ligos, visi darbai seksis. Taip pat, sakoma, kad tam, kuriam pavyksta nuridenti margutį toliausiai, metai bus geriausi, jį lydės sėkmė. Todėl vaikai dalyvavo kiaušinių ridenimo ir nešimo estafetėse. Žaidė ir kitus Velykų žaidimus.  

           Vaikai pamatė ir padarė daug eksperimentų su virtais ir nevirtais kiaušiniais: ,,Kaip atskirti virtą kiaušinį nuo žalio“, “Kiaušiniais įvairiuose skysčiuose”, “Kaip susprogdinti kiaušinį”, “Dingęs lukštas”,  “Kiaušinis ant vandens”, “Eksperimentas su dantų pasta ir kiaušiniu” ir kt.  

           Dar pamatėme kiaušinius, vaikų padarytus iš įvairiausių žaislų. Sugalvojo ir margučius padarė iš gamtinės medžiagos, o jau padarytus margino dėliodami įvairius raštus spalvotais kamšteliais.

           O kokių nuostabių darbelių buvo vaikų padaryta! Jais pasipuošė grupės ir laiptinės.

           Nepamirštas buvo ir kiemas. Ten taip pat nutūpė margučiai.

           Penktadienį vaikus aplankė Velykų zuikutis. Visi kartu dainavo daineles, žaidė muzikinius žaidimus, deklamavo arba klausėsi deklamuojamų eilėraščių.

           Visus lydėjo pavasariška nuotaika ir šventės laukimas.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems