Meniu

PROJEKTAS „SEKU SEKU UKRAINIEČIŲ LIAUDIES PASAKĄ“

2023 m. vasario 1 d. – vasario 28 d. lopšelyje-darželyje „Voveraitė“ buvo vykdomas projekto „Seku seku ukrainiečių liaudies pasaką“ I etapas „Atverkim ukrainiečių liaudies pasakų skrynią“. Ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai, mokytojos „Ryto rato“ metu, prieš miegą vaikams grupėse skaitė įvairias ukrainiečių liaudies pasakas: apie gyvūnus, apie gamtą, pamokančias pasakas. Labiausiai patikusią pasaką, jos iliustracijas drauge aptardavo, diskutuodavo, apsvarstydavo veikėjų poelgius. Iš perskaitytų ukrainiečių liaudies pasakų grupėse rinko labiausiai pamėgtą, įsimintą skaitomą pasaką. Taip pat I-ojo etapo metu vaikai ir mokytojos susipažino su sąvokomis: knyga, viršelis, turinys, pasaka, iliustracija. Plėtė žodyną, lavino atmintį, tobulino komunikavimo kompetenciją: mokėsi burtažodžio, kaip pakviesti pasakaitę, išskirė pagrindinius pasakų veikėjus, juos charakterizavo, įsiminė pasakos siužetą, aiškinosi įvykių seką, mokėsi atpasakoti pasaką. Muzikinių veiklų metu klausė muzikinių ukrainiečių liaudies pasakų, išgirdo ir vardijo skambančius instrumentus, ritmavo. Paskutinę mėnesio dieną vasario 28 d. vaikus grupėse aplankė „Elnias“ iš pasakos „Karalius liūtas“. Mokytojos ir ugdytiniai pristatė savo išrinktą pasaką, argumentuodami, kodėl ji jiems labiausiai patiko. Mėgstamiausiomis pasakomis tapo: „Pirštinė“, „Apie Šaltį, Saulę ir Vėją“, „Ropė“ ir „Laputė, katinas, vilkas, lokys ir šernas“.

Kartu su pasakų veikėju „Smalsučiai“ ir „Svirpliukai“ piešė pasakos siužetinius vaizdus, veikėjus, surengė piešinių parodą.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems