Meniu

STEAM bandymai „Muilo burbulų šėlsmas“

Lopšelio-darželio ,,Voveraitė“ ugdytiniai pasitiko vasarą su linksmais STEAM bandymais. Vaikai atliko bandymus su vandeniu, indų plovikliu, glicerinu ir maistiniais dažais. Gamino spalvotų muilo burbulų skystį, pūtė spalvotus burbulus. Mažieji mokslininkai sukūrė tikrą muilo burbulų šėlsmą. Jausmas nepakartojamas, kuomet pats savo rankomis sukuri stebuklą, gali jį kartoti tol, kol atskleidi „stebuklo“ mokslinę prigimtį. Vaikai visuomet nori išsiaiškinti, kaip viskas vyksta. Dar geriau, kai jie gali tai padaryti patys.

    Mums reikėjo:

    Didelių indų, vandens, indų ploviklio, glicerino, želatinos, cukraus, maistinių dažų, lazdelių su virve ir svareliu, šiaudelių, spalvotų popieriaus lapų.

Kaip viskas vyko?

     Želatiną užpylėme karštu vandeniu ir išmaišėme. Į didelius indus supylėme vandenį, gliceriną, indų ploviklį, cukrų ir ištirpusį želatiną. Viską gerai išmaišėme iki kol gerai suputojo. Gautą skystį padalinome į kelis indus ir tirpalą nudažėme maistiniais dažais. Sustatėme skirtingų spalvų mišinius ratu. Pūtėme muilo burbulus pro šiaudelį, o su lazdelėmis ir virve darėme didelius, įspūdingus, spalvotus burbulus. Muilo burbulus vaikai gaudė spalvotais popieriaus lapais, stebėjo burbulų paliekamus pėdsakus. Vaikams daug džiaugsmo sukėlė induose susidariusios muilo burbulų putos. Jie jas sėmė rieškučiomis, pūtė, stebėjo prieš saulę,  mėtė į viršų.

Kas atsitiko?

   Išsiaiškinome, kad burbulai prisipildo šilto oro iš mūsų plaučių, kuris yra lengvesnis už aplinkos orą, todėl išpūsti burbulai tuojau kyla į viršų, o lauke vėjas juos kelia ir neša tolyn. Įsitikinome, kad mišinyje esantis geltonos spalvos indų ploviklis pakeitė maistinių dažų spalvas (įpylus į skystį mėlynų dažų jis nusidažė žaliai).

   Po bandymų vaikai buvo laimingi. Ar gali būti didesnis džiaugsmas už vaiko nuostabą: „Pažiūrėk, ką aš padariau!“, „Žiūrėkit, koks mano didelis burbulas“, „Vau, burbulų košė“.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“