Meniu

STEAM EKSPERIMENTAI SU KIAUŠINIAIS

Balandžio 5d. su priešmokyklinio ugdymo grupe „Smalsučiai“ atlikome bandymus su kiaušiniais įvairiuose skysčiuose bei „sprogdinome“ virtus kiaušinius stikliniame butelyje. Taip išsiaiškinome, kodėl vieni kiaušiniai sukasi labai lėtai, o kiti greitai skriedami. Pirmasis eksperimentas su skysčiais vyko 2 dienas. Norėjome išsiaiškinti, kaip kiaušinio lukštą paveiks: vanduo, gėrimas „Coca – cola“, arbata, obuolių sultys, vanduo su druska bei actas. Žinoma, laukti ir nekantrauti reikėjo, bet smagu sužinoti rezultatus. Mirkdamas vandenyje kiaušinis nepasikeitė. Ilgai stovėjęs arbatoje, kiaušinis truputį pakeitė spalvą – tapo pilkai geltonas. Kai kurių vaikų taip mėgstama „Coca – cola“ nudažė kiaušinį ruda spalva. Druskos tirpale įvyko dar kai kas, kiaušinis neskendo, vėliau pasidengė ir druskos kristalais. Obuolių sultyse „pagyvenęs“ kiaušinukas pasidengė pūslėmis… Aitriame acte skendęs kiaušinis paliko minkštas, pametė „savo rūbą“ – lukštą. Ištraukę iš skysčių kiaušinius, vaikai pabandė dar kai ką. Eksperimentas vyko jau po 2 dienų. Pirmiausia buvo labai įdomu, kas įvyko su kiaušiniais. Po to, pasiėmę dantų šepetuką su pasta, vaikai mėgino nuvalyti pasikeitusias kiaušinių spalvas. Viskas pavyko labai šauniai. Kiaušinio, kuris mirko „Coca – cola“ gėrime jau ir pasta niekaip nenušveitė. Kiaušinio lukštas, kuris mirko arbatoje, truputį šveičiamas pašviesėjo. Su vaikais aptarėme, kad mūsų organizmus, o ypač dantis skysčiai veikia taip pat. Būtina prižiūrėti savo dantukus, gerti daugiausia vandenį, kuris ir kiaušinio lukštui visiškai nepakenkė. Antro eksperimento metu bandėme ant stalo ir grindų pasukti žalius ir virtus kiaušinius. Vaikams buvo keista, kaip vieni vos juda, kiti skrieja dideliu greičiu. Kokių tik spėjimų negirdėjome, kodėl taip vyksta. Išsiaiškinome, kad žali vos juda, virti skrieja. Nė vienas vaikutis to nežinojo, sakė išbandys namuose su tėveliais ar seneliais. Trečiasis mūsų bandymas – virto kiaušinio „sprogdinimas“ buvo linksmas ir laukiamas. Vaikai galvodami, kad bus „galingas sprogimas“ visi atsitraukė. Į stiklinį aukštą butelį mokytoja įmetė degantį popieriaus lapelį, o viršuje, ant kaklo uždėjo nuluptą virtą kiaušinį. Degant popieriui, kiaušinis lėtai slinko buteliu žemyn, kol galiausiai „sprogo“ ir nukrito į butelio apačią. Kiek džiaugsmo ir nuostabos vaikų veiduose. Eksperimentai pavyko, džiugios emocijos liko ir papildė mūsų žinias . Mokytojos Eglė ir Viktorija.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems