Meniu

STEAM „EMOCIJŲ VORATINKLIS IŠ PIENIŲ ŽIEDŲ“

Kaip gražu, geltona pavasarį, kai žydi pienės. Su priešmokyklinio ugdymo grupės „Svirpliukai“ vaikučiais, mokytoja Egle kalbėjomės apie jas. Daugumas nežinojo, kad pienės turi gydomųjų savybių: galima gamintis arbatą, skanauti dedant į salotas. Visa pienė naudinga – nuo šaknies iki pat žiedo. Su vaikais išsiaiškinome, kad iš pienių žiedų gaminamas medus.

Vaikai sužinojo, kad saulėtą dieną pienės išsiskleidžia ir žydi, o vakare ar lyjant lietui – žiedai susiskleidžia. Mergaitės prisiminė, kad sukarpius ilgą pienės kotelį ir pamerkus į vandenį, jis ima garbanotis. Aptarėme, kodėl tai vyksta. Skaitėme knygoje, kad taip pienės kotelis bando saugoti savo „pieną“. Vaikai prisiminė, kad labai smagu pinti vainikus iš pienių žiedų.

Saulėtą gegužės 9 dieną skubėjome į darželio kiemą skinti pienių žiedų ir susipažinti su jais dar kartą. Iš arti jie kvepia medumi, bet ir „pienelis“ tepa rankas. Dar kartą pakartojome, kam naudingas pienių „pienas“. Prisiminėme, kad jis gali gydyti bėrimus, odos ligas.

Su vaikučiais skynėme pienių žiedus, visi stengėsi kuo daugiau surinkti. Nusprendėme „nupinti“ emocijų voratinklį. Labai šaunu kartu galvoti, kurti ir įgyvendinti.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems