Meniu

„STEAM pasakose“

        2021 m. kovo mėnesį Šiaulių m. lopšelio-darželio ,,Voveraitė“ ugdytiniai ir mokytojai susipažino su šešiomis pasakomis, atliko įvairius bandymus, eksperimentus.

        PASAKA „VILKAS IR SEPTYNI OŽIUKAI“. Vaikai iš veltinio medžiagos, siūlų, juostelių, batų raištelių pasigamino krepšelius. Svarstė, skaičiavo, kiek obuolių gali tilpti kiekviename krepšelyje.

        PASAKA „TRYS PARŠIUKAI“. Išklausę  pasakos,  ugdytiniai  aptarė, iš ko galima pastatyti paršiukams namus. Buvo pasirinktos įvairios medžiagos: dantų krapštukai ir plastilinas, medinės lazdelės, įvairūs konstruktoriai, cukraus kubeliai. Statinių tvirtumą vaikai išbandė pūsdami plaukų džiovintuvu. Vaikai suprato, kad tvirčiausi namai yra iš konstruktoriaus detalių arba tie, kurie sutvirtinami plastilinu, klijais.

        KNYGA „KAKĖ MAKĖ IR NETVARKOS NYKŠTUKAS“. Susipažinę su šios knygelės veikėjais vaikai atliko du bandymus: kūrė Kakės Makės labirintus ir Kakės Makės automobilį. Ugdytiniai aptarė, iš kokių daiktų, esančių grupės aplinkoje galima kurti labirintus. Vaikai eksperimentui atlikti pasirinko ausų krapštukus, spalvotus pieštukus, konstruktorių detales. Atlikę bandymus, vaikai išsiaiškino, kad geriausiai sekėsi kurti labirintus iš ausų krapštukų ir spalvotų pieštukų.

        Kurdami  Kakės Makės automobilį, vaikai aptarė, kokios medžiagos tiktų savaeigiui automobiliui. Diskusijos metu buvo pasirinkti plastmasinių butelių kamšteliai ratams, kartonas mašinos korpusui, o balionas mašinos ,,varikliui“. Šis bandymas labai patiko berniukams, nes pavyko surengti varžybas, kurių metu išbandė, kieno automobilis toliau ir greičiau nuvažiuos.

        PASAKA „ALAVINIS KAREIVĖLIS“. Vaikai išklausė pasaką, pažiūrėjo animacinį filmuką ir domėjosi, kuo galėjo plaukti Alavinis kareivėlis,  ir ko reikia, kad šoktų, suktųsi popierinė Balerina. Pirmojo bandymo metu ugdytiniai panaudojo įvairias medžiagas (obuolį, medinį pieštuką, geležinę mašinėlę, popierinį laivelį, medinę lazdelę) ir pasidarė Alavinio Kareivėlio laivelį. Antrojo bandymo metu vaikai sužinojo, kad popierinė Balerina gali šokti, suktis nuo žvakės liepsnos kylančio šilto oro srovės.

        PASAKA „PINOKIS“. Ši pasaka iššūkis vaikams – sugalvoti ir padaryti Pinokio nosį iš medinių kaladėlių. Nosis  buvo statoma ant Pinokio paveikslėlio.  Vaikai spėjo, kiek kaladėlių prireiks nosiai padaryti, pastačius įsitikino, kas buvo teisus.

        PASAKA „LAPĖ IR SŪRIS“. Perskaitę pasaką ugdytiniai statė medį, kuriame galėtų tupėti  varna. Vaikai medžius kūrė iš įvairių grupėse turimų konstruktorių. Išbandė jų tvirtumą, matavo aukštį ir sprendė, koks medis yra varnai saugiausias, lapei kūrė kopėčias iš pieštukų, ausų krapštukų.

Vilkas ir 7 ožiukai

Trys paršiukai

Kakė Makė

Alavinis kareivėlis

Pinokis

Lapė ir sūris

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“