Meniu

STEAM veikla. „Bicepsus į darbą“

„Pelėdžiukų“ grupės vaikai visą savaitę vartė, matavo, svėrė ir tyrinėjo knygeles. Tuomet išsikėlė sau tikslą sužinoti savo raumenų galimybes keliant knygas,  taigi atliko eksperimentą „Bicepsus į darbą“. Pasikartoję žmogaus kūno kaulinę bei raumenų sistemas – kibo į darbą. Sudėjo knygeles į maišelį, pakilnojo jį, kad tikrai būtų apysunkis. Atrėmė alkūnę į stalą ir pabandė pakelti maišelį suėmę už rankenų. Nelengva … Tuomet pakabino maišelį ant dilbio, tarp plaštakos ir alkūnės, ir … pasidarė daug lengviau. Buvo tikrai daug gerų emocijų ir nuostabos.

Atlikę eksperimentą vaikai sužinojo, kad kaskart sulenkus ranką, žmogaus kaulai ir sąnariai sudaro svertą. Užkabinus maišelį ant dilbio, atstumas tarp svorio ir atramos taško sumažėja, todėl raumenims kelti lengviau, kitaip sakant – svertas dirba efektyviau. Bandymo dėka vaikai sužinojo, kiek daug gali mūsų raumenys, taip pat susipažino su biologijos bei fizikos pagrindais. 

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems