Meniu

STEAM veikla „Daržininko rūpesčiai“

2023 m. birželio 29-30 d. „Smalsučiai“ grupės ugdytiniai, mokytoja V. Tvaskūnienė susirūpino, kas nutiko daržo lysvėje pasodintoms pupoms, žemuogėms, cukinijoms, kad ką tik žydėje augalai vysta. Visi kartu aiškinomės, ar per daug liejame, ar augalus sekina karštos saulėtos dienos, ar pakenkė prapliupusi liūtis. Apžiūrėję kiekvieną augalą pastebėjome, kad darže aplink augalus negausiai, tačiau darbuojasi skruzdėlės. Domėjomės ir smalsavome, kiek žalos gali pridaryti skruzdės ir ką daryti, kai jos puola augalus. Sužinojome, kad skruzdžių išskiriama rūgštis veikia augalo dalis, jos gelsta, sukasi, sausėja, yra pažeidžiamos ir nebegali megzti vaisių. Elektroninėje erdvėje suradome ir perskaitėme kelis būdus, kuriais galima skruzdes išprašyti iš daržo joms nepakenkiant. Apsaugoti savo daržą pasirodo galime aplink augalus žemėje išdėlioję apelsinų žieveles ir pabarstę cinamono. Mums pavyko, mes išsaugojome cukiniją, o vietoj kitų pažeistų augalų pasodinome saulėgrąžas.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“