STEAM veikla. Ieškojimų ir atradimų diena tema: „Vaivorykštė lėkštėje“, „Spalvų maišymas“.

STEAM VEIKLA. Ieškojimų ir atradimų diena tema „Vaivorykštė lėkštėje“, „Spalvų maišymas“ grupėse „Svirpliukai“ ir „Smalsučiai“.

2020 m. rugsėjo 11 d. priešmokyklinių grupių „Svirpliukai“ ir „Smalsučiai“ vaikai lauke atliko STEAMUKO bandymus. Vaikai aiškinosi, kad piene esantys riebalai sudaro galimybes kurti judančius dažų paveikslus pieno paviršiuje. Suprato, kad maišantis medžiagoms vyksta reakcijos. Gebėjo praktiškai nustatyti, kuriame piene daugiau yra riebalų. Atkreipė dėmesį, kad dažai ir toliau juda netgi po to kai vaikai ištraukia iš pieno ausų krapštukus.

Vaikai sužinojo, kad egzistuoja pagrindinės ir išvestinės spalvos. Suprato, kaip naudojant pagrindinius spalvų derinius, gaunamos išvestinės spalvos. Gebėjo panaudodami tik pagrindines spalvas kurti spalvotus paveikslus (išgauti visas paveikslui reikalingas spalvas).