Meniu

STEAM veikla „JAUNOJO GAMTININKO DARŽAS IR SODAS“

   Kovo mėnesį vaikai savo grupėse įsirengė žaliąsias palanges.
   Grupės „Pelėdžiukai“ ugdytiniai sėjo daržoves: agurkus, pomidorus, petražoles, pupeles. Pirmiausia ištyrė, kuri sėkla tinkama sėjai – vanduo parodė, kad ta sėkla, kuri liko plūduriuoti, netinka sėjai. Tuomet išsiaiškino, ko reikia, kad sėkla sudygtų – suprato, kad augalui reikia žemės, vandens, šilumos, saulės šviesos ir… oro. O kas augalo šaknis aprūpina oru? Atėjo metas susipažinti su jo didenybe SLIEKU, kuris būtent ir padeda augalų šaknims kvėpuoti. 
    Tinkamai prižiūrint, sėklelės ėmė dygti. Vaikai suprato, kad ir žmogui reikia panašių dalykų -vandens, oro, šilumos, saulės, švelnumo, gerų žodžių…
    Grupėjė vazone jau nuo žiemos auga mokytojos padėjėjos Kristinos pasodintas pomidoras, kuris nuo balandžio mėnesio džiugina pomidoriukais. Pirmiausia juos nusiskynę vaikai apžiūrėjo, aptarė – kokia jų spalva, kuris didžiausias, kuris mažiausias, suskaičiavo derlių ir pastebėjo, kad pomidorų mažiau, nei grupėje vaikų. Ką daryti? Vaikai pasiūlė sprendimą – duokim kiekvienam ne po vieną, o po nedaug. Perpjovus pomidoriukus pusiau galėjo kiekvienas paragauti. Pomidoriukai labai saldūs, skanūs.
     Reikėjo pamatuoti pupelės aukštį – 78 cm!
     Gegužės mėnesį apžiūrėjus savo daržą ant palangės vaikai įsitikino, kad augalams reikia daugiau erdvės tad iškilmingai ir su rūpesčiu susodino daigelius darželio šiltnamyje. Pasodino 19-ka pomidorų daigų ir 22 įstaigos virėjų išdaigintas paprikas.
     Savo grupės darže „Pelėdžiukai“ pasisėjo projekto „Seku seku ukrainiečių liaudies pasaką“ išsirinktos, pamėgtos pasakos „Ropė“ pagrindinę veikėją – ropę. Vaikai  stebėjosi – negi tokia mažytė ropės sėklelė gali išauginti didelį augalą? Šiandien jau vaikai stebi roputės daigelius.
 
Grupės „Skruzdėliukai“ ugdytiniai sėjo krapus, gražgarstes, petražoles, augino svogūnų medžius. Ragavo, matavo, suvešėjusioms salotoms dainas dainavo, džiaugėsi.
 
Grupės „Gudručiai“ ugdytiniai svogūnus merkė į vandenį ir sodino į žemę. Žiūrėjo, kurie greičiau išleis laiškus ar bus vešlesni, sodino pupą, žiūrėjo, kaip ji auga. Pasisodino ir pomidorų daigelių. Savo užaugintus svogūnus valgė. Jie pasirodė daug skanesni už pirktus.
 
Savo augančius daigelius prižiūrime, rūpinamės, stebime ir džiaugiamės rezultatais.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems