Meniu

STEAM veikla „Kiaušinis vandenyje, ant vandens, po vandeniu“

2022 m. lapkričio 30 d. „Smalsučiai“ grupės ugdytiniai ir mokytoja Viktorija Tvaskūnienė, dalyvaudami savaitės veiklose „Senelio kieme“, domėjosi, kokius naminius paukščius galime auginti ir kuo jie mums naudingi. Vaikai atliko bandymą su kiaušiniais. Bandymui prireikė: 300 ml. 6 vienetų skaidrių stiklinių, 6 nevirtų kiaušinių, 12 valgomųjų šaukštų druskos, 1 citrinos, 1 stiklinės vynuogių sulčių, gėlo šilto vandens. Bandymo eiga: į gėlą vandenį, į vandenį su 5 šaukštais druskos, į vandenį su 7 šaukštais druskos, į vynuogių sultis (saldų tirpalą), į vandenį su citrina (rūgštų tirpalą) vaikai dėjo po nevirtą kiaušinį. Smalsavo, spėliojo ir stebėjo, kas nutiks kiaušiniams. Bandymo metu pamatėme, kad gėlame, saldžiame ir rūgščiame tirpale kiaušiniai nusileidžia ir nugula stiklinių dugne. O druskingame vandenyje, kur 7 šauktai druskos, plūduriuoja pačiame vandens paviršiuje, kur 5 šaukštai druskos kiaušinis plūduriuoja taip pat vandens paviršiuje, bet giliau. Supratome, kad kuo labiau vanduo prisotintas druska, tuo kūnas plūduriuoja aukščiau vandens paviršiaus. Tuo dar kartelį įsitikinome, panardindami kiaušinį gėlame vandenyje ir skiesdami jį druskos tirpalu. Kuo daugiau pylėme sūraus vandens, tuo labiau kiaušinis kilo į paviršių. Atlikę bandymą, aiškinomės ar mes taip pat galėtumėme plūduriuoti vandens paviršiuje. Vaikai negalėjo patikėti, kad pasaulyje yra tokia druskinga Negyvoji jūra, kurioje mes maudydamiesi nenuskęstume.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“