Meniu

STEAM veikla lauke „O VĖJAU, VĖJAU, KUR SKUBI?“

Kai pro langą mes žiūrėjom-

Vėjas siautė kaip pašėlęs!

Tik išbėgome į kiemą-

Vėjas dingo, vėjo nėra!!!

Kur tu, vėjau, nurimai?

Vėjau, žaiski su mumis,

Kas gi dar tave pavys?

autorė Eglė Statkevičiūtė-Andrulienė

  Tenkindami judėjimo poreikį ir lavindami fizines ypatybes ugdytiniai ir mokytojos minėjo vėjo dieną bei organizavo veiklas lauke „O vėjau, vėjau, kur skubi?“. Visi kartu įvairiomis priemonėmis lauke džiaugėsi ir gaudė vėją.

  „Gudručiai“ grupių ugdytiniai ir mokytojos aiškinosi ir domėjosi: Kas yra vėjas? Ką žinome apie vėją? Kam jis reikalingas? Kokių vėjų būna? Grupėje ir lauke gaudė muilo burbulus. Lauke nustatinėjo vėjo kryptį ir pastebėjo, kad, pučiant vėjui ir leidžiant burbulus pavėjui, jie skrenda toliau.

  „Smalsučiai“ grupių ugdytiniai ir mokytojos gaudė vėją spalvotais kaspinais, nustatinėjo vėjo kryptį pačių pasigamintais spalvotais popieriniais malūnėliais. Vaikai aiškinosi ir domėjosi: Ar vėjo bijome, kodėl? Kokios jis spalvos? Ar galime mes sukelti vėją? Kas mums padeda nustatyti vėjo kryptį, greitį, kokiais prietaisais tai matuojama?

  „Pelėdžiukai“ grupės vaikai pasirinko po mėgstamą spalvą ir su mokytojos pagalba išsilankstė lėktuvėlį. Lauke išbandė jo galimybes. Žingsniais matavo nuskristą lėktuvėlio kelią. Padarė išvadą, kad pavėjui lėktuvas nuskrenda toliau.

   „Voveriukai“ grupės vaikai vėjo dieną paminėjo su spalvotais balionėliais. Imitavo vėjo gūsį, pūsdami besišypsančius balionus. Lauke vėjo paieškos kiek užtruko,  kol pagaliau papūtė vėjo gūsis ir vaikų balionai „pagavo“ vėją.

„Nykštukų“ grupės vaikai, bėginėdami lauko takeliais, pastebėjo, kad medžiai ir krūmai savo spalvotus lapus meta ir meta žemėn, o tas išdykėlis vėjas juos išnešioja po visą mūsų didelę teritoriją.

 

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems