Meniu

STEAM veikla ,,Lietus maišelyje”

STEAM veikla ,,Lietus maišelyje”

   2022 m. rugsėjo mėnesį ,,Voveriukai” grupės vaikai kalbėjosi apie rudenį, rudens požymius. ,,Ryto rato” metu vaikai susipažino su knygele ,,Lietaus lašiuko kelionė” ir sužinojo, kaip keliauja lietaus lašeliai. Kad geriau suvoktų, kaip susidaro lietus, kaip ,,keliauja” lietaus lašeliai,  atliko bandymą ,,Lietus maišelyje”.

    Ant polietileninių maišelių (užspaudimas viršuje – prie „debesų“) vaikai nupiešė saulę ir debesis, jūros bangas. Dideliame inde maistiniais dažais nudažė vandenį mėlyna spalva. Mėlyną vandenį supylė į maišelius ir sandariai užspaudė. Maišelius su „jūra“ pakabino ant lango saulėtoje vietoje ir stebėjo, kas vyksta (eksperimentas truko kelias dienas).

    Ilgalaikių stebėjimų metu ugdytiniai sužinojo, kad  saulei pašildžius maišelyje vandenį, vanduo garuoja ir kyla į viršų. Susidaro tarsi maži debesys. Atšalus orui visi lašeliai vėl sugrįžta į ,,jūrą“. Taip sukuriamas vandens ciklas.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems