STEAM veikla. „Maži voveriukų bandymai“

“Lietus maišelyje”
„Voveriukų“ grupės vaikai ant politileninių maišelių nupiešė saulę, debesis ir jūros bangas. Dideliame dubenyje su maistiniais mėlynos spalvos dažais nudažė vandenį. Nudažytą vandenį supylė į maišelius ir gerai užspaudę pritvirtino ant lango stiklo. Kelias dienas stebėjo kaip nuo saulės šilumos garuodamas vanduo kyla į viršų, susidaro ,,debesėliai“, lietaus lašai. Buvo sukurtas vandens judėjimo ciklas (mokytoja Jūratė).

“Žirnis ir pupa”
,,Voveriukų“ grupės vaikai atliko ilgalaikį bandymą su vandeniu, žirniais ir pupelėmis. Į indelius buvo supilti žirniai ir pupelės. Vienur ankštiniai buvo užpilti vandeniu, o kituose indeliuose liko be vandens. Vaikai kiekvieną dieną stebėjo kaip vanduo pažadina žirnių ir pupų gyvybinės galias (mokytoja Jūratė).

“Spalvoti muilo burbulai”
„Voveriukų“ grupės vaikai atliko bandymą su skystu muilu, vandeniu ir guašo dažais. Sumaišius šias tris medžiagas ir pučiant pro šiaudelį, burbulai ėmė kilti į viršų, leistis ant stalo, taip susijungdami su kitų spalvų burbulais ir sukurdami kitokius spalvų derinius. Kadangi mišinyje yra skysto muilo ir guašo, tai burbulai tapo ,,sunkesni“ ir nekilo į viršų, o leidosi ant stalo ir greitai nesprogdavo (mokytoja Sandra).

„Stebuklingi burbulai“
„Voveriukų“ grupės vaikai maišydami maistiniais dažais nudažytą vandenį su aliejumi, stebėjo kaip susimaišo skirtingo tankio skysčiai. Užpylus ant viršaus druskos buvo galima pastebėti, kaip druska grimzdama į dugną ,,nusineša“ dalį aliejaus. Druska tirpo ir ,,paleisdavo“ aliejų. Aliejaus lašai būdami lengvesni už vandenį kilo į viršų ir gavosi stebuklingi burbuliukai (mokytoja Jūratė).

„Šokančios razinos“
„Voveriukų“ grupės vaikai stebėjo ir palygino kas vyksta su razinomis, jas subėrus į paprastą vandenį ir į gazuotą. Pastebėjome, kad razinos paprastame vandenyje taip ir liko gulėti ant dugno, o inde su gazuotu vandeniu pradėjo „šokti“. Razinos „aplipdavo“ angliarūgšte, kuri jas iškeldavo į paviršių (mokytoja Jūratė).

„Sniego gniūžtė iš krakmolo“
„Voveriukų“ grupės vaikai laukdami išsvajoto sniego pabandė jį pasigaminti iš bulvių krakmolo, vandens ir skutimosi putų. Stebėjo kaip susimaišo krakmolas su vandeniu ir su skutimosi putomis. Aptarė kuo pagaminta masė panaši į sniegą ir kuo skiriasi. Atlikdami bandymą vaikai lavino smulkiąją motoriką ir pojūčius (mokytoja Sandra).

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
© 2020 Šiaulių lopšelis-darželis „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems