Meniu

STEAM veikla „Muilo burbulų šėlsmas“

     Grupės „Gudručiai“ vaikai pasitiko vasarą su linksmais STEAM bandymais. Atliko bandymus su vandeniu, indų plovikliu, glicerinu. Vaikai visuomet nori išsiaiškinti, kaip viskas vyksta. Dar geriau, kai jie gali tai padaryti patys, todėl patys gamino muilo burbulų skystį, pūtė burbulus.

      Mums reikėjo dubens, vandens, indų ploviklio, glicerino, muilo burbulų pūstukų.

     Į dubenį supylėme vandenį, gliceriną, indų ploviklį. Viską rankomis išmaišėme iki kol gerai suputojo. Gautą skystį pylėme į muilo burbulų pūstukus. Pūtėme muilo burbulus.

       Muilo burbulus vaikai gaudė. Stebėjosi išpūstu dideliu muilo burbulu. Vaikams daug džiaugsmo sukėlė dubenyje susidariusios muilo burbulų putos. Jie jas sėmė rieškučiomis, pūtė, stebėjo prieš saulę, mėtė į viršų.

       Vaikai pradėjo klausinėti, kodėl taip vyksta? Išsiaiškinome, kad burbulai prisipildo šilto oro iš mūsų plaučių, kuris yra lengvesnis už aplinkos orą, todėl išpūsti burbulai tuojau kyla į viršų, o lauke vėjas juos kelia ir neša tolyn.

       Po bandymų vaikai buvo patenkinti. Jie stebėjosi: „Pažiūrėk, ką aš padariau!“, „Žiūrėkit, koks mano didelis burbulas“.

        Taip pat su džiaugsmu prisiminė lopšelio-darželio 50-ojo jubiliejinio gimtadienio ir mokslo metų užbaigimo šventę, kurios metu buvo daug daug burbulų. 

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems