Meniu

STEAM veikla „Mūsų vasaros vaivorykštė“

2023 m. birželio 15 d. priešmokyklinių grupių „Smalsučiai“, „Svirpliukai“ ugdytiniai ir mokytojos  V. Onaitienė, V. Tvaskūnienė laukdami lietingų dienų kalbėjosi, kodėl mums reikalingas lietus, kodėl jo taip laukiame. Vaikai pasakojo, kad „lietus reikalingas augalams augti ir žydėti, gyventi“, „gyvūnams gerti“, „dulkėms nuplauti“, „sliekams išlysti iš dirvožemio“, „natūraliai vandens apykaitai gamtoje“, kad „visus atgaivintų“. Prisiminėme, kaip susidaro lietus ir kas nutinka, kai danguje vienu metu šviečia saulė ir lyja lietus. Sužinojome, jog kai ore yra per daug vandens lašelių, nušvitus saulei, danguje galima pamatyti spalvotą lanką – vaivorykštę. Ji atsiranda priešingoje dangaus pusėje negu saulė. Dar vaikai nurodė, kad vaivorykštę galime pamatyti purškiant fontanui.  Skaičiavome ir vardijome, kokių spalvų juostos ir kiek jų sudaro vaivorykštę (7 spalvų juostos: raudona, oranžinė, geltona, žalia, žydra, mėlyna ir violetinė). Aiškinomės, kodėl lietuviai nuo seno ją vadina laumės juosta arba laumės šluota. Manoma, kad laumės yra vandens būtybės, jos geria vandenį, prausiasi, tvarkosi. Vaikai nutarė vasaros vaivorykštę su debesėliais, lietučiu, gėlėmis pavaizduoti ant grindinio kreidelėmis.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“