Meniu

STEAM veikla „OBUOLYS – sėklos, svoris, aukštis, plaukia ar skęsta“; „Kur pamirkyti obuolio skiltelę, kad neparuduotų?“

2022 m. kovo 31 d. „Smalsučiai“ grupės ugdytiniai ir auklėtoja Viktorija Tvaskūnienė domėdamiesi sėklų įvairove aiškinosi: „Iš kur atsiranda sėklos? Kas gamtoje turi sėklas? (augalai) Ar visi augalai turi sėklas? Kodėl sėklos būna tokios skirtingos? Kas išnešioja sėklas? (vėjas, paukščiai, vabzdžiai) Ko reikia, kad sėklos sudygtų? (oro, vandens, šilumos, dirvos) Kuo sėklos naudingos žmogui? Vaikai suprato, kad sėklos yra sandėlis įvairių vertingų medžiagų, kurių reikia naujam augalui augti. Tyrinėjo savo atsineštų mėgstamų daržovių ir vaisių sėklas, atliko 2 bandymus su obuoliais.

1 bandymas – „OBUOLYS – sėklos, svoris, aukštis, plaukia ar skęsta“. Vaikai spėjo ir rašė spėjimą, kaip galvoja, kiek sėklų ras obuolio viduje? Suskaičiavo ir sužinojo, kiek iš tikrųjų obuolys turi sėklų (8-12), priklausomai nuo obuolio dydžio. Svėrė, svarstė ir rašė, kiek gramų galėtų sverti obuolys, žiūrėjo ar spėjimas pasitvirtino. Vaikai galvojo, kuo būtų galima išmatuoti obuolio aukštį, nutarė tai padaryti, lego kaladėlėmis. Įdomu vaikams buvo išbandyti, ar obuolys plaukia, ar skęsta.

2 bandymas – „Kur pamirkyti obuolio skiltelę, kad neparuduotų?“. Tik ką, perpjovus obuolius, vaikai stebėjo, kokios spalvos skiltelės, ir kas nutinka perpjautam obuoliui. Nutarė išbandyti, kas galėtų apsaugoti obuolių skilteles nuo parudavimo. Pamerkė obuolių skilteles į vandenį, į pieną, į limonadą ir į citrinos sultis. Apžiūrėję obuolių skilteles po keletą valandų įsitikino, kad obuolius nuo parudavimo labiausiai apsaugo citrinos sultys.

 

 

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems