Meniu

STEAM veikla „Paukščių plunksnos“

„Smalsučiai“ grupės vaikai ir auklėtoja, savaitinės veiklos „Gandro lizde“ metu, tyrinėjo plunksnas. Mūsų lopšelio-darželio kieme vaikai ieškojo paukščių plunksnų. Grįžę į grupę, vartydami enciklopedijas, apžiūrėdami paukščius mokomuosiuose plakatuose, kompiuterio paveiksluose aiškinosi ir spėjo, kokių paukščių tai plunksnos. Tyrinėdami plunksnas vaikai pasakojo, kad jos švelnios, kutena, slidžios, jaukios, purios ir minkštos, „sušukuotos“, nusakė, kam plunksnos reikalingos paukščiams, kur jos naudojamos buityje. Atlikdami bandymus – „Sunkus-lengvas“, „Skęsta-neskęsta“, „Šlapias-sausas“ sužinojo: plunksnos lengvos, neskęsta, užlašinus pipete vandens lašiukai nesusigeria, suformulavome išvadas. Plunksnos palengvina paukščių skrydimą, plunksnos paukščiams padeda išsilaikyti ant vandens, taip pat plunksnos saugo paukščius nuo lietaus ir vėjo, darganų. Apžiūrėję pro mikroskopą žavėjomės plunksnų plaukelių taisyklingu išsidėstymu, jos lyg suklijuotos. Sužinojome, kad į mūsų lopšelį-darželį atskrenda: varna, šarka, gandras, žuvėdra, karvelis, žvirblis, varnėnas, užklydęs net fazanas.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems