Meniu

STEAM veikla ,,PUODELIS ARBATOS – LAŠELIS SVEIKATOS“

       Jau nuo seniausių laikų žinoma apie vaistinių augalų naudą žmogaus sveikatai, kad arbata sušildo vėsų vakarą ir atgaivina karštą vasaros dieną. Atšalus rudenio orams ,,Voveriukų“ grupės ugdytiniai susipažino su vaistiniais augalais : mėta, čiobreliais, ramunėlėmis. Dienos veiklas pradėjome kartu su muzikos mokytoja dainuodami daineles apie vaistinius augalus ir pritariant kanklėmis. Vaikai apžiūrėjo liaudies instrumentą – kankles ir pastebėjo, kad jis papuoštas lietuviškų augalų motyvais.

Grįžus į grupę vaikai sužinojo, kad kiekviena vaistažolė turi tik jai būdingų savybių, kokios dalys yra naudojamos, kaip vaistas ar profilaktinė priemonė gaminti arbatoms, kada jas vartoti. Lygino augančių ir džiovintų vaistažolių skirtumus, uostė jų kvapą. Užpilus vaistinius augalus karštu vandeniu, stebėjo, kaip keičiasi spalva, kvapas. Vaikai ragavo arbatėles, mokėsi pauostyti, papūsti, kad nebūtų karšta ir rinko skaniausią arbatėlę. Jų nuomone skaniausia ir kvapniausia – ramunėlių arbata. 

          Po arbatų degustacijos ir aptarimo, vaikams buvo pasiūlyta atsakyti į klausimą: ar galima sukurti paveikslą naudojant įvairias arbatas, vaistinius augalus? Ugdytiniai išbandė savo kūrybiškumą atlikdami bendrą darbą ,,Arbatėlės paveikslas“. Ant didelio formato lapo popieriaus vaikai barstė, dėliojo įvairius vaistinius augalus, kinrožių ir juodąją arbatą, ir apipurškė su karštu vandeniu. Kad būtų daugiau drėgmės, paveikslą padengė maistine plėvele. Savo kūrybiniu darbu pasidžiaugėme po kelių valandų. Vaikai džiaugėsi galutiniu rezultatu, kad jų darbas primena Velykinį margutį ir dar nė vienas jų darbelis taip skaniai nekvepėjo vasara.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems