Meniu

STEAM veikla. „Lapų spalva rudenį“

Rugsėjo 28 dieną „Voveriukai“ grupės vaikai tyrinėjo rudeninius lapus. Skaičiavo juos, matavo, įvardino, kokio tai medžio lapai. Vėliau grupėje atliko eksperimentą: paėmė žalią lapą ir stukseno juo į lapo skiautelę, bandydami išgauti žalią spalvą. Ant medžiagos atsirado žalios spalvos dėmės.  Su spalvotais lapais tai nepavyko.  TIKSLAS: sužinoti, kodėl lapai rudenį keičia spalvą. REZULTATAS: žalią lapo spalvą lemia gausiausiai jame esantis pigmentas – žaliasis chlorofilas. Kai atvėsta oras, o rudens dienos tampa trumpesnės, lapai ima geltonuoti ir raudonuoti dėl to, kad chlorofilo gamyba nutrūksta.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems