Meniu

STEAM veikla. ,,Rudeninių lapų spalvos“

Rudenėjančiomis spalvomis nusidažę medžiai lopšelio-darželio ,,Voveraitė“ kieme ,,Voveriukų“ grupės vaikus pakvietė į rudeninę pažintinę-tiriamąją veiklą. Vaikai rinko medžių ir krūmų lapus, juos tyrinėjo, lygino pagal formą, dydį, spalvą ir pasiruošė atlikti bandymus, stabėjimus su į grupę parsineštais lapais. Vienus lapus padėjo džiovinti, o  su kitais lapeliais atliko ilgalaikį stebėjimą. Išbandė,  kaip medžių lapus veikia įvairūs skysčiai, cheminės medžiagos. Šiam bandymui pasiruošėme stiklinius indelius su dangteliais. Vaikai pagamino druskos tirpalą, sodos tirpalą. Tirpalus supylė į indelius ir į juos įdėjo po raudonos ir žalios spalvos lapą. Į kitus indelius vaikai įpylė Coca colos, indų ploviklio ,,Fairy“, baliklio ACE, acto, ir į visus indelius sudėjo po du lapelius –  raudoną ir žalią. Kiekvieną dieną stebėjo, kaip kečiasi lapų, skysčių spalva. Po kelių dienų stebėjimo, vakai padarė išvadą, kad lapų spalva labiausiai pasikeitė tame indelyje, kuriame buvo įpilta baliklio ACE – lapai tapo balti. Kituose tirpaluose lapų spalva nepakito, bet pasikeitė tik skysčio spalva. Indeliuose su indų plovikliu, druskos tirpalu, sodos tirpalu skysčiai pakeitė spalvas – tapo juodos spalvos. Vaikai išsiaiškino, kad šie skysčiai ,,išplovė“ lapus ir todėl pajuodavo, tapo nešvariais.

           

        Kitas mūsų atliktas bandymas buvo su išdžiūvusiais rudeniniais lapais. Vaikai rūšiavo lapus pagal spalvas (geltoni, žali, raudoni, rudi) ir dėliojo ant spalvoto kartono, trynė tarp delnų, uostė jų kvapą. Dirbdami vaikai susipažino su gamtine medžiaga: turėjo galimybę ją liesti, užuosti, įtvirtinti spalvų pavadinimus. Vaikai ne tik atliko tyrimus, bet ir kūrė. Ši vaikams linksma veikla peraugo į kūrybinį procesą, kurio metu buvo panaudoti susmulkinti rudeniniai lapai, gaminant rudeninio medžio paveikslą. Šios STEAM pažintinės veiklos metu ugdytiniai praplėtė savo aplinkos pažinimo žinias, gerino šnekamąją kalbą, lavino smulkiąją motoriką ir kūrybiškumo įgūdžius.

 

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“