Meniu

STEAM veikla. „SĖJAU ŽIRNIUS IR PUPAS”

     Balandžio mėnesį „Voveriukų” grupės vaikai kartu su mokytoja nutarė įsirengti STEAM stebėjimams „Žaliąją palangę“.  Ugdytiniai susipažino su įvairių augalų sėklomis, bandė jas pasverti, išmatuoti, apibūdinti jų spalvą, formą ir plėtojo žinias apie gamtą bei augalų augimo ciklą. Vaikams labai patiko žirnių ir pupų sėklos (kai kurie vaikai uostė, bandė pakramtyti), todėl visi nutarėme praplėsti savo žinias apie žirnių ir pupų augimo ciklą. Į augalų sodinimui skirtus indelius ugdytiniai pylė žemes. Daugumai tai buvo nauji potyriai. Vieni lietė žemes, kiti bandė pauostyti, o dar kiti, palietę ir pamatę išsitepusius pirštus, iškart bėgo plautis rankų. Indeliuose pasodinome dešimt žirnių ir pupų, palaistėme. Vėliau išėję į kiemą vaikai „Voveriukų“ grupės daržo lysvėje išpureno žemę ir pasėjo žirnius ir dešimt pupų.

  

Vėliau sekė laukimo dienos. Vaikai su nekantrumu laukė kada išdygs pirmieji žirniai ir pupos. Ugdytiniams buvo įdomu stebėti indelius ir daržą lauke. Pasirodžius pirmiesiems daigams išmatavome jų aukštį ir palyginome augalų išvaizdą. Vaikai padarė išvadą, kad augalo augimui turi daug reikšmės šiluma ir drėgmė.

  

Augalai buvo stebimi ir matuojami  balandžio- birželio mėnesiais. Iš pradžių pirmavo ant palangės grupėje auginami žirniai ir pupos, bet atšilus orams ėmė greičiau stiebtis lauko lysvėje pasėti augalai. Prie augalų stebėjimo birželio mėnesį prisijungė ir „Smalsučių“ grupės ugdytiniai. Tada vaikai padarė dar vieną išvadą, kad augalams reikia ne tik šilumos, šviesos ir dregmės, bet ir erdvės.

   Šių ilgalaikių stebėjimų metu vaikai stebėjo vykstančius procesus (augalų dygimą, augimą, žydėjimą) ir taip praplėtė jų gamtos pažinimo akiratį, gerino gamtamokslines žinias.

 

 

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“