Meniu

STEAM veikla „Sėklų karalystėje“

2021 m. kovo 8-12 d. „Smalsučiai“ gr. vaikai ir auklėtojos tyrinėjo įvairias sėklas, domėjosi apie augalus, kurie iš jų išauga. Sužinojo iš kur atsiranda sėklos – „Jos užauga ir subręsta vaisiaus ar daržovės viduje“. Vaikai skaičiavo, rūšiavo sėklas, dėliojo jas nuo didžiausios iki mažiausios, įvardijo, kurių yra mažiausiai, daugiausiai, po tiek pat. Aiškinosi, kokių ypatingų sąlygų ir veiksmų reikia, kad sėklos sudygtų ir išaugtų nauji augalai (žemės, oro, vandens-lietaus, saulės, šviesos ir šilumos). Vaikai atliko eksperimentinį bandymą su paprika. Jis pavyko – kasdien purškiant ant perpjautos paprikos sėklyčių vandenį, pradėjo dygti dvi naujos paprikos. Vaikai suprato, kad paprikos sėkloms sudygti pakanka vandens. Vaikai atliko pupų ir pupelių daiginimo bandymus: jas daigino vandenyje, kasdien drėkinamoje vatoje ir popieriuje. Atlikus bandymus paaiškėjo, kad greičiausiai pupos sudygsta drėkinamoje vatoje, nes joms šilta ir pakanka vandens, nuolat sėklos būdamos vandenyje pradėjo pūti, gesti, popieriuje – tamsoje ir be vandens laikomos pupos ir pupelės neišleido daigų. Atrinktas ir sudaigintas pupas, pupeles vaikai pasisodino dirvožemyje. Kartu su socialine pedagoge skaitė pasaką „Pupa“, aptarė, kodėl negalima imti svetimų daiktų, meluoti, kodėl reikia laikytis duoto žodžio.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2024 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems