Meniu

STEAM veikla – „Skriejanti raketa”

2022 m. lapkričio 10 d. „Smalsučiai“ grupės vaikai ir auklėtoja Viktorija Tvaskūnienė, kalbėdami apie dangaus kūnus svarstė, kaip ir kuo būtų galima nukeliauti į kosmosą (raketa, kosminiu laivu, laiko mašina). Domėjosi, ko reikia kad raketa pakiltų. Įprastai kosminis skrydis prasideda nuo raketos starto Žemėje, kurio metu galingi varikliai, degant aviaciniam kurui, kuris suteikia energijos, reikalingos pasipriešinti Žemės gravitacijai ir pakilti nuo planetos paviršiaus. Pakilusios į kosminę erdvę raketos skrieja tol, kol pasiekia tam tikrą kosminę stotį. Keliaujantys raketoje skriejimo metu stebi Žemės kraštovaizdžio kontūrus ir spalvas. Galima įžiūrėti ir didžiausius pasaulio stebuklus: piramides, tarpeklius, kanjonus, krioklius, gigantiškus pasaulio statinius. O atsidūrus pačiame kosmose galima pamatyti visatą – žvaigždes, jų šviesas ir kelius, planetas, meteoritus, kosmoso šiukšles, dulkes, debesis, mokslinius skriejančius teleskopus.

Susidomėję kosmoso tema, ugdytiniai piešė raketas ir ieškojo galimybių, kaip patiems pasigaminti skrendančią raketą. Iš vienkartinių popierinių 230 ml stiklinaičių gaminosi raketas, imitavo jų kylimą ir skridimą. Vienoje stiklinėje išsikirpo dureles, kitoje – sparnelius, flomasteriais nusispalvino „raketas“. Į stiklinaitę su durelėmis įkišo degančią žvakelę. Ugnies šiluma, išdegus orui, stiklinaites su sparneliais pakėlė į orą.

 

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“