Meniu

STEAM veikla „Smogo modelis“

“Gudručių” grupės vaikai atliko bandymą „Smogo modelis“. Į vieną stiklinę įpylė šalto vandens, į kitą – karšto. Palaukė, kol stiklinių ir vandens temperatūra susilygino. Liesdami patikrino, ar stiklinė su šaltu vandeniu atvėso, o stiklinė su karštu – įkaito. Išpylė vandenį, stiklines iššluostė. Žiūrėjo, kaip uždegamas smilkalas ir į šaltą stiklinę prileidžiami dūmai. Ant šaltos su dūmais stiklinės uždėjo padėkliuką, o ant jo apvožė šiltą stiklinę. Ištraukė padėkliuką ir stebėjo, kaip „elgiasi“ dūmai. Nustebę pamatė, kad iš šaltos stiklinės  su šaltu oru dūmai nekyla į šiltą stiklinę su šiltu oru. Išsiaiškino, kad šaltas oras būdamas tankesnis nekyla į viršų tarsi blokuojamas šilto oro.

Nuėmė šiltą stiklinę ir pamatė, kaip dūmai pakilo.

Suprato, kad taip susidaro smogas.

Kalbėjo apie oro taršą, galvojo, ką reikia daryti, kad ji būtų mažesnė.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems