Meniu

STEAM veikla „SU KOPŪSTO LAPU“

2021 m. rugsėjo 28 d. „Smalsučiai“ gr. vaikai ir auklėtoja kalbėjosi apie priešmokyklinės programos „OPA PA“ veikėjo kiškio „Opa“ mėgstamiausią daržovę kopūstą. Vaikai domėjosi, kokių rūšių kopūstų būna (gūžinis, žiedinis, brokolio, briuselinis). Apžiūrėję gūžinius, brokolio kopūstus įvardijo, kokių jie būna spalvų (žali, violetiniai), kokio dydžio (didelis, mažesnis, mažiausias). Tyrinėdami perpjautą kopūstą, pamatė tankiai susisukusius lapus ir kotą, spėjo ir skaičiavo, kiek kopūsto lapų susisukę į gūžę. Vaikai atliko bandymus:

  • Bandė nuimti kopūsto lapus – suprato, kad lankstomi jie lūžta, nes yra kieti.
  • Stebėjo ir pasakojo, kas nutinka kopūsto lapams, juos įdėjus ir palaikius karštame vandenyje (jie suminkštėja). Ragavo žalius kopūstų lapus ir nuplikytus karštu vandeniu. Pastebėjo, kad nuo violetinio kopūsto lapo vanduo nusidažė mėlynai, nuo žalio – žaliai.
  • Svarstė ir išbandė, ar kopūsto lapai skęsta vandenyje. Įsitikino, kad „kopūsto lapo laiveliai“ su vėliavėlėmis skęsta, nes praduriama skylutė ir jie nugrimzta.

Veiklos metu, vaikai pasiskirstė į dvi virėjų komandas, išsirinko virtuvės virėjus ir gamino kopūstų salotas (kopūstas, agurkas, morkos, žiupsnelis druskos ir cukraus, citrina, krapai ir petražolės) ir kopūstų sultis.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“