STEAM veikla. ,,Tyrinėjimų ir atradimų savaitė. Spalvų žaismas“

Pasidabinus rudeniui gražiausiomis spalvomis, ,,Voveriukų“ grupės vaikams iškilo klausimų: iš kur rudenėlis ima spalvas,  kodėl lapai nusidažo skirtingomis spalvomis, kodėl jie vėliau paruduoja?

Norėdami daugiau sužinoti apie spalvas, jų atspalvius , susiliejimą, ,,Voveriukai“ nutarė visą savaitę skirti spalvų tyrinėjimui.  Pirmasis bandymas buvo ,,Spalvotas vilkelis“. Vaikai gamino spalvotus sukučius ir stebėjo, kaip keičiasi besisukančio sukučio spalva. Kitas bandymas buvo ,,Spalvomis mirguliuojantis pienas“. Bandymo metu vaikai sužinojo, kad į pieną įlašinus valgomų dažų ir palietus pieną skystu muilu, suvilgytu vatos gumulėliu, prasideda cheminė reakcija, dažai pradeda judėti. Trečiasis bandymas –  ,,Spalvų maišymasis“. Auklėtiniai sužinojo, ką reiškia sąvoka ,,difuzija“ ir išbandė, kaip spalvos susimaišo vandenyje, piešinyje. Išsiaiškino, ar turi įtakos  temperatūra, skysčio tankis. Paskutinis savaitės spalvų tyrinėjimas buvo su spalvotais ,,Skyttles“ saldainiukais. Vaikai stebėjo, kaip susilieja saldainiukų spalvos ir išgaunami nauji atspalviai bei spalvų raštai.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
© 2020 Šiaulių lopšelis-darželis „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems