Meniu

STEAM veikla. „Vandens galia“

2021 m. kovo 18-19 d. „Smalsučiai“ grupės ugdytiniai, auklėtojos minėjo pasaulinę vandens dieną. Vaikai kartu su visuomenės sveikatos specialiste G. Jankauskiene, aiškinosi, kam ir kodėl reikalingas vanduo, aptarė vandens apykaitos ratą. Domėjosi, kada dažniausiai yra netenkama skysčių, kas vyksta, kai mūsų organizmas gauna per mažai vandens. Žiūrėdami informacinį filmuką ir jį aptardami, sužinojo, kiek vandens yra vaiko, suaugusiojo ir pagyvenusio žmogaus kūne, kiek vandens stiklinių reikia išgerti augančiam vaikui per parą. Vaikai smalsavo apie naudingiausius ir daugiausiai vandens turinčius vaisius ir daržoves. Kūrė kūrybinius darbelius „Vandens tornadai“, „Vaivorykštė danguje“ parodai „Vanduo- gyvybės ir sveikatos šaltinis”. Visi kartu atliko eksperimentus ir bandymus su vandeniu:

  1. I –asis eksperimentas „Vanduo – gyvybė“. Vaikai merkė narcizus į tris indus: į indą su šiltu vandeniu, į indą su šaltu vandeniu ir į indą be vandens. Pastebėjo, kad šiltame vandenyje pamerkti narcizai skleidžiasi greičiau nei šaltame, o inde be vandens – gėlė vysta.
  2. II –asis eksperimentas „Vandens būsenos ir savybės. Vaikai apžiūrėjo tris indus: indą su kambario temperatūros vandeniu, indą su sušaldytais vandens ledukais, indą su verdančiu vandeniu. Aptarė, kad vanduo yra bespalvis, bekvapis, beformis kūnas, gali būti šiltas, šaltas, šlapias, slidus. Įvardijo, kad vandens būsena gali būti skysta (vanduo), kieta (ledas) ir dujinė (garai).
  3. III –asis eksperimentas „Vandens šiluminės savybės“. Vaikai į karšto ir šalto vandens stiklines įdėjo po arbatos pakelį. Pastebėjo, kad karšto vandens stiklinėje plikoma arbata greičiau nudažo vandenį ir išsisklaido, nei šalto vandens stiklinėje, kurioje spalva sklinda lėčiau, sudarydama spalvų juostas.
  4. IV –asis eksperimentas „Lietaus debesys“. Vaikai į indus su vandeniu purškė skutimosi putas, ant jų lašino spausdami mėlyno rašalo kapsules. Stebėjo, kaip vandens stiklinėje pradėjo „lyti“. Bandymo metu prisiminė ir aptarė, kaip susidaro lietus.
  5. V –asis eksperimentas „Kaip greičiau išpilti vandenį“. Vaikai iš dviejų plastikinių butelių vienu metu statmenai apvertę pylė vandenį į dubenį, vieną butelį laikė nukreiptą statmenai laukdami kol išbėgs vanduo, kitą butelį su vandeniu pylė statmenai viena ranka sukdami aplink savo ašį. Įsitikino, kad vandenį iš indo greičiau galima išpilti statmenai apverstą butelį sukant ratu.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“