2024 m. gruodžio 18 d. priešmokyklinio ugdymo grupės „Svirpliukai“ ugdytiniai, meninio ugdymo mokytoja D. Polekienė klausydami Kalėdinių varpų skambesio, nutarė plačiau pakeliauti po „Varpų pasaulį“.
Veiklos pradžioje išsikėlėme tokius klausymus: Kas tie varpai?; Kokių jų būna, kokiu tikslu jie skambėdavo ir ar yra mūsų mieste? ; Kaip skamba įvairių dydžių varpai? Kas tai yra bokštai ir varpinės?; Diskutavome, kur kabinami varpai, kodėl bokštuose kabinami varpai? Kaip galime sukonstruoti varpinės bokštą?
Vaikai susipažino su įdomiausiais, aukščiausiais pasaulio ar Lietuvos varpinės bokštais: Big Beno, Paryžiaus katedros, Vilniaus Katedros, Šiaulių Katedros. Sužinojo, kad varpinė, tai statinys, kurio viršuje yra varpas. Žiūrėdami video siužetą, klausėsi Šiaulių Katedros varpų gaudesio.
Ugdytiniai, melodiniais varpeliais grojo „Varpelių valsą“, skaičiavo varpelius, lygino dydžius, formą, garsą. Ant natų ritmo kortelių, „Ta“ ir „Ti natoms, dėliojo didelius ar mažus varpelius, grojo varpais ritmą. Buvo skatinami savarankiškai atrasti grojimo būdą.
Skambant Sergei Rachmaninoff – The Bells, Op.35 – Simon Rattle , su medžiaginėmis skarelėmis atliko laisvo judesio improvizaciją.
Pakvietėme vaikus konstruoti varpinės bokštą. Jie patys pasirinko, kad statys iš didelių Lego kaladžių. Šiuo proceso metu ugdytiniai suprato, kad statant statinį reikia atkreipti dėmesį į „detalių“ formas ir dydžius, kad jis išliktu stovėti ir nesugriūtu. Vaikai labai džiaugėsi galutiniu rezultatu. Tikimės, kad pavasarį pavyks aplankyti Šiaulių Petro ir Povilo Katedros varpinę.