Meniu

STEAM veikla „VELYKŲ BELAUKIANT“

2022 m. balandžio 13-14 d. „Smalsučiai“ grupės ugdytiniai, mokytojos V. Bagūnienė, V. Tvaskūnienė, logopedė I. Sabaliauskienė, laukdami gražiausios pavasario šventės Velykų, smalsavo, ką Velykės kiškutis ir vištytė jiems atnešė krepšeliuose. Vaikai spėjo, kad kiškučio krepšelyje morkos, o vištytės – kiaušiniai. Vaikų spėjimai pasitvirtino iš dalies: kiškučio krepšelyje buvo morkos, balti plastikiniai kiaušiniai, dažai, margučiai. Vištytės krepšelyje buvo balti, rudi tikri, virti ir plastikiniai kiaušiniai. Iš tikrųjų kiškutis vaikams atnešė užduotėles:

  1. Sudėti eilėraštį „Velykų kiškutis“. Vaikai išskyrė pirmuosius žodžių garsus, skiemenavo, ugdė sakytinę ir rašytinę kalbą. Vaikai plėtė žodyną, galvojo kikučiui vardus, pasakojo, kokie kiškiai būna maži, pilki, bailūs, ilgaausiai ir t.t. Mokėsi „judinti ūsus“.
  2. Pažaisti žaidimą „Alkanas Kiškutis“. Vaikai atliko taisyklingo kvėpavimo, pūtimo, orientacijos erdvėje pratimus, sudėjo margutį iš morkų. Norėdami „pamaitinti“ kiškutį, turėjo jam nupūsti morkas, kiaušinukus.
  3. Atlikti bandymą „Virtas, nevirtas kiaušinis“. Vaikai pasakojo, kokių kiaušinių būna (baltų, rudų). Domėjosi, kaip atskirti virtą kiaušinį nuo nevirto. Mušė kiaušinius į lėkštės kraštą, bandė purtyti ir spėti. Išsiaiškino, kad virtas kiaušinis ir nevirtas sukasi nevienodai. Virtas kiaušinis sukasi pastebimai greičiau ir ilgiau negu nevirtas. Pastarąjį net sunku priversti suktis, o kietai išvirtas kiaušinis sukasi taip greitai, kad jo pavidalas susilieja.
  4. Išmarginti kiškučiui kiaušinius „Magiškas kiaušinis“. Vaikai išbandė naują kiaušinių marginimo metodą. Lašino į vandenį norimas spalvas, įdėjo plastikinius kiaušinius, traukdami iš vandens stebėjo, kaip kiaušiniai nusidažo jų pasirinktomis spalvomis. Prisiminė margučių spalvų reikšmes (mėlyna simbolizuoja dangų; žalia – pavasarį, augmeniją, javų daigus; geltona – derlių, subrendusius javus; raudona – gyvybę, šilumą, meilę; oranžinė – džiaugsmą, žaismingumą). Margučiais pasipuošė sužaliavusias berželio, karklų šakeles.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“
Versija neįgaliesiems