Meniu

STEAM veiklos „ŽVAKĖS PASLAPTIS“, „MĖNULIO FAZĖS“

2021 m. lapkričio 11-12 d. „Smalsučiai“ grupės ugdytiniai savaitės veiklos „TARP ŽVAKELIŲ IR ŽVAIGŽDELIŲ“ metu atliko du bandymus.

  1. Pirmas eksperimentas „ŽVAKĖS PASLAPTIS“. Vaikai aiškinosi degimo procesą, kokios cheminės reakcijos jo metu vyksta. Apžiūrėję žvakę, liepsną, vaikai pasakojo, kas sudaro žvakę, kokios spalvos jos liepsna, ką žvakė skleidžia, teikia, iš ko pagaminta. Eksperimento metu stebėjo, kas vyksta prie liepsnos palaikius žirkles – pamatė kylančius juodus dūmus, o žirklės aprūko. Prie liepsnos priglaudus popierių – jis užsidegė. Įdomiausia vaikams buvo stebėti, kas vyks uždėjus ant liepsnos ir palaikius stiklo plokštelę. Jai atvėsus išvydome ant stiklo plokštelės susidariusias vaško dėmes.

 

  1. Antras eksperimentas „MĖNULIO FAZĖS“. Vaikai domėjosi saulės sistema, dangaus kūnais, aiškinosi, kodėl mėnulis būna apskritas kaip blynas, kartais matyti tik puse jo, o dar būna tik siauras lankelis. Prie teniso kamuoliuko vaikai pritvirtino lipnia juostele siūlą. Pats kamuoliukas – tai Mėnulis, laikantis kamuoliuką akių aukštyje vaikas – Žemė. Įsijungus žibintuvėlį (jis Saulė) ir jo spindulį nukreipus į kamuoliuką bei kamuoliuką sukant, išvydome besikeičiantį šešėlį ir Mėnulio fazes: jaunatį, priešpilnį ir pilnatį.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“