Projektinė savaitė „Pilna kraitelė margučių“

Kartu su pavasariu kasmet sulaukiame ir šv. Velykų – didžiausios pavasario šventės. Šventės, kuri simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią.

Ši džiugi pavasario šventė kovo 25 – 29 dienomis sukvietė visų grupių vaikučius į projektą “Pilna kraitelė margučių”. Vaikai galėjo pasidžiaugti Velykų laukimu, prisiminė papročius.

Bene populiariausias paprotys, be kurio neįsivaizduojame Velykų šventimo – margučiai. Kiaušinis simbolizuoja naują gyvybę, vaisingumą. Jų marginimas atspindi margintojo lūkesčius. Nuo senų laikų iki pat šių dienų juos margina suaugę ir vaikai, kaimo žmonės ir miestiečiai.

Todėl daug dėmesio skyrėme ir vaikus susipažindinome su kiaušinių dažymo spalvomis ir raštais bei jų reikšme. Žiūrėdami mokomuosius filmukus vaikai pamatė ir išbandė, kaip kiaušiniai marginami su vašku, naudojant skutimosi putas, su spalvota servetėle, su gumele ir kiaušinių dažais, su flomasteriais ir maišeliu, naudojant popierinį rankšluostį ir t.t.

Vaikai pamatė, padarė ir išsiaiškino daug eksperimentų su virtais ir nevirtais kiaušiniais: ,,Kaip atskirti virtą kiaušinį nuo žalio“, “Kiaušiniai įvairiuose skysčiuose”, “Kaip susprogdinti kiaušinį”, “Dingęs lukštas”,  “Kiaušinis ant vandens”, “Eksperimentas su dantų pasta ir kiaušiniu” ir kt.

Dar vaikų kūrė kiaušinius iš įvairiausių žaislų, konstruktoriaus detalių.

O kokių nuostabių darbelių buvo vaikų pridaryta! Jais pasipuošė grupės ir laiptinės.

Nepamirštas buvo ir kiemas. Ten taip pat nutūpė margučiai. Margučiais, kuriuos pagamino  vaikai su tėveliais ar mokytojais, pasipuošė ir darželyje augantis krūmas.

Senovėje su margučiais buvo siejami ir būrimai bei žaidimai, pagal kuriuos galima nuspėti savo ateitį tais metais. Vaikai prisiminė kiaušinių mušimo ar ridenimo tradicijas. Sakoma, kad tas, kurio margutis liks nesudaužytas tais metais bus tvirtas, jo nepuls ligos, visi darbai seksis. Taip pat, sakoma, kad tam, kuriam pavyksta nuridenti margutį toliausiai, metai bus geriausi, jį lydės sėkmė. Todėl vaikai dalyvavo kiaušinių ridenimo ir nešimo estafetėse. Žaidė ir kitus Velykų žaidimus.

Per Velykų rytmetį vaikus aplankė Velykų bobutė ir zuikutis. Visi kartu dainavo daineles, žaidė muzikinius žaidimus, darė zuikučių mankštas, Žaidė žaidimus su margučiais. Vyresnieji vaikai su lazda rideno kiaušinius, lenktyniavo nešdami margučius šaukštuose. Mažieji nešė margučius draugams.

Visus lydėjo pavasariška nuotaika ir šventės laukimas.