Meniu

STEAM veikla „Pripūsk balioną kitaip“

Grupės „Kodėlčiukai“ vaikai ir mokytoja Marina Parmionova atliko STEAM veiklą „Pripūsk balioną kitaip“. Vaikai aiškinosi, kas yra maistinė soda, kaip ji atrodo, pasakė, kad ji panaši į cukrų, druską, miltus. Sužinojo, kad soda naudojama kepant pyragus, kad jie būtų minkšti ir purūs. Aptarė acto savybes, įsidėmėjo, kad actas – skystis, skaidrus, kaip vanduo, o kvapas labai graužia nosį, gerti jo negalima. Su pedagogo pagalba matavimo indelyje vaikai matavo reikiamą acto kiekį, kurį supylė į buteliukus. Į balionus bėrė skirtingus sodos kiekius: į pirmą balioną  – 0,5 šaukštelio, į antrą – 1 šaukštelį su kaupu, o  į trečią balioną – 2 šaukštelius. Balionus su soda uždėjo ant buteliukų kakliukų ir apvertė, taip, kad soda subyrėtų į actą. Veiklos metu vaikai stebėjo, sodos ir acto susimaišymo reakciją – atsirado putos, išsiskyrė dujos. Šios dujos pripūtė balionus. Ten, kur buvo mažiau sodos balionai mažiau prisipūtė, ten, kur daugiau – balionai labiau prisipūtė. Eksperimento metu vaikai sužinojo, kad pripūsti balionus galima ne tik burna pučiant orą į balioną ar baliono pūtimo pompa, bet ir sumaišius actą su soda. Vaikai patyrė džiaugsmą ir nustebimą, kai kažkas šnypščia ir putoja, savaime pučiasi ir didėja balionai, balionai didėja skirtingai. Noro pakartoti eksperimentą turėjo visi.

 

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
2023 © Šiaulių l-d „Voveraitė“