TARPTAUTINIS IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ INŽINIERINIŲ-KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ PROJEKTAS „LAISVĖS SPARNAI“

Šiaulių lopšelyje-darželyje ,,Voveraitė“ 2024 m. vasario-kovo mėnesiais buvo vykdomas tarptautinis inžinerinių-kūrybinių dirbtuvių STEAM projektas ,,Laisvės sparnai“, kuriame dalyvavo šalies ir užsienio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės. Projektas skirtas paminėti Lietuvos įstojimo 20-metį į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (toliau – NATO). NATO – tvirtas pagrindas, nuo kurio Lietuva gali atsispirti ir kilti aukštyn, siekti daugiau. Minėdami sukaktį, galime jaustis veržliais, stabiliais ir saugiais ateities kūrėjais, džiaugtis savo asmeniniais bei šalies pasiekimais.

Kūrybinių darbų sulaukėme iš Jungtinės Karalystės, Belgijos, Šiaurės Airijos, JAV ir  100 dalyvių iš šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Gyvename technologijų amžiuje, kai vaiką sunku kuo nors sudominti. STEAM ugdymo galimybės ir netikėčiausios priemonės padeda sužadinti vaiko domėjimąsi jį supančiu pasauliu. Šiuolaikinėmis technologijomis paremtas pažinimas padeda vaikui prisiliesti prie savo tautinės tapatybės, sužadina vaiko domėjimąsi jį supančiu pasauliu, tautos istorija. Projekto dalyviai kūrybiškai iš įvairių konstruktorių, gamtinės medžiagos, baldelių kūrė lėktuvus, oro balionus, laivus, valtis.

Projektu siekėme skatinti vaikų pažintinę raidą, tikrovės reiškinių pažinimą, techninį mąstymą, sudaryti galimybę atsiskleisti vaikų kūrybiškumui, iniciatyvumui, tobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, ugdyti problemų sprendimo įgūdžius, patirti mokėjimo mokytis džiaugsmą. Pedagogai turėjo galimybę dalintis gerąja darbo patirtimi, sužinoti, kaip integruojamos STEAM veiklos į vaikų ugdymo(si) procesą. Ugdytiniai projekto metu mokėsi spręsti inžinerinius klausimus, eksperimentuoti, projektuoti, konstruoti lėktuvus, pakilimo takus ir oro uostus, kūrybiškai panaudojant įvairias medžiagas (lego, duplo konstruktoriai, lankstiniai, gamtinės ir antrinės medžiagos ir kt.). Manome, kad įsitraukimas į STEAM veiklą dalyviams padėjo ugdytis technologinius, inžinerinius ir kūrybinius gebėjimus, stiprino jų kritinį ir kūrybinį mąstymą.

Dėkojame projekto dalyviams ir džiaugiamės jų kūrybiškais, išradingais, išmaniais, spalvotais, originaliais darbais!

Šiaulių lopšelio-darželio ,,Voveraitė”

ikimokyklinio ugdymo mokytojos Jūratė Kaciucevičė,

priešmokyklinio ugdymo mokytoja Viktorija Tvaskūnienė.